اشتباه در سخنرانی

یکی از سوالاتی که اکثر دوستان می پرسند اینه که : اگر ما در حین سخنرانی اشتباه کردیم

 یایک کلمه ای را فراموش کردیم باید چکار کنیم ؟ راه کارش چیه ؟

ما برای اینکه یک سخنرانی خوب داشته باشیم ما باید خودمان را قبل از آن سخنرانی آماده کنیم و مطالبی را که برای سخنرانی آماده کردیم بیشتر از مدت زمان سخنرانی مان باشد یعنی اگر قرار است من ده دقیقه سخنرانی کنم باید به اندازه 20 دقیقه مطلب آماده داشته باشم که حجم مطالبی که می خواهم بگویم زیاد باشد که در مدت زمان سخنرانی مطلبی کم نیاورم . پس یکی از راه کارهای بسیار موثر این است کمه خودم را برای ارائه سخنرانی بیش از اندازه آماده کنم .

  اشتباهات کلامی

اگر قرار است پنج نکته آموزشی ارائه دهم هفت نکته آموزشی آماده کنم که اگر در حین سخنرانی نکته ای را فراموش کردم از نکات دیگی که از قبل آماده کرده ام استفاده کنم و حرف کم نیاورم .

این راه کار به ما کمک می کند هم استرس ما کم شود هم آمادگی بیشتری داشته باشیم و هم اینکه اعتماد به نفس ما بیشتر شود .

نکته دوم اینکه اگر کلمه ای را اشتباه گفتیم چکار کنیم ؟ اگر کلمه ای را اشتباه گفتیم ممکن است سه تا اتفاق بیافتد :

اشتباه اول : اول اینکه اگر کلمه ای را اشتباه گفتیم خیلی هم مهم نیست و اتفاق خاصی هم نیافتاده نه معنی جمله عوض شده ونه معنی کلمه اینطور مواقع می توانیم از این اشتباه چشم پوشی کنیم و نیازی به برگشتن به اول جمله نیست

  تپق زدن

اشتباه دوم : زمانی که معنی کلمه عوض می شود در چنین مواقعی باید برگردیم و کلمه را دوباره بیان کنیم و عذرخواهی کنیم بدون اینکه بخواهیم خجالت بکشیم .

اشتباه سوم : اشتباه کلامی که باعث خنده حضار میشود در چنین مواقع باید سریع برگردیم با یک جمله طنزحضار را بخندانیم و خودمان هم با مخاطبمان همراه باشیم . ارتباط صمیمی بین ما و مخاطب ایجاد میشود

پس یاد گرفتیم چطور خودمان را برای سخنرانی آماده کنیم

برای خرید دوره آنلاین فن بیان و سخنوری کلیک کنید با تخفبف 50 %